S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

EN FAZLA KAÇ BİN ADET GREFT EKİMİ YAPILMAKTADIR VE FİYAT ARALIĞI NEDİR?

Saç ekim uygulamalarında fiyatlandırma greft sayısına göre değil, uzman kadromuz tarafından siz değerli misafirlerimiz için en uygun olacak şekilde belirlenmektedir. Doktor ve uzmanlarımızın değerlendirmesi sonucunda sizleri memnun edecek kadar greft ekilmektedir.

YAPILACAK OLAN EKİM SINIRI NEYE GÖRE BELİRLENMEKTEDİR?

Ekimler, kaşlarınızı kaldırdığınızda alnınızda oluşan çizgilerin üzerinde yapılmaktadır. Ekim yapılacak olan alanın kassız olması gerekmektedir. Bunun nedeni, kasların üzerine ekim yapılan saçların tutmamasıdır.

EKİM YAPILAN SAÇLAR NE KADAR SÜRE İÇERİSİNDE UZAMAKTADIR?

Ekim yapılan saçlar ortalama olarak 1 aylık süre içerisinde uzamaktadır. Ekilen saçlar bir süre sonra dökülüp yeniden uzayacaktır. Saç uzamasında, 5-6 ay gibi bir sürede gözle görülür oranda gelişme sağlanmaktadır. Kişinin metabolizmasına göre bu süre değişkenlik göstermektedir.

EKİM YAPILDIKTAN SONRA SAÇLARIMI BOYAMANIN HERHANGİ BİR SAKINCASI VAR MIDIR?

Ekim yapıldıktan sonraki 5-6 aylık süreçte saçlarınızı boyamak sakıncalıdır. Çünkü saç boyasının içerisinde bulunan kimyasallar saçların gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu süreç geçtikten sonra saçlarınızı boyamanız ve kozmetik ürünler kullanmanız önerilmektedir.

YAPILACAK OLAN UYGULAMA SIRASINDA HERHANGİ BİR ACI HİSSEDECEK MİYİM?

Uygulama sırasında sadece lokal anestezi yapılırken acı hissedilmektedir. Bu işlem kişiyi zorlayacak derece bir acıya neden olmadığı gibi kılcal damara göre değişkenlik göstermektedir. Lokal anestezi aracılığıyla greftlerin alınacağı ve transfer edileceği işlemlerin süresi ortalama 5 dakika sürmektedir. Bu işlemlerin ardından herhangi bir acı hissedilmemektedir.

UYGULAMALAR ORTALAMA KAÇ SAAT SÜRMEKTEDİR?

Uygulama süresi kişinin belirlenen transfer alanına göre değişkenlik göstermektedir. Doktor ve uzmanlarımızın titizlikle sürdürdüğü uygulamalar 4-6 saat arasında değişmektedir.

YAPILAN UYGULAMALARIN ARDINDAN HERHANGİ BİR SORUN YAŞARSAM NE YAPMALIYIM?

Doktor ve uzman ekibimiz şimdiye kadar 8000’nin üzerinde uygulamayı başarılı bir şekilde tamamlamıştır ve hiçbir sorun ile karşılaşmamışlardır. Yine de meydana gelebilecek olası bir durumda doktorlarımız, uzmanlarımız ve ekibimize 7/24 telefon ve e-posta aracılığıyla ulaşabilmektesiniz. Ayrıca kliniğimizi ziyaret ederek de bilgi alabilmeniz mümkündür.

UYGULAMALARDAN SONRA SAÇLARIMIN DAHA SAĞLIKLI UZAMASINI SAĞLAYABİLECEK İLAÇ VEYA VİTAMİNLER VAR MIDIR?

Ekim sırasında alınacak olan greft analiz edilmekte ve saç yapınızın özelliklerine göre ilaç veya vitaminler önerilmektedir.

OPERASYON ÖNCESİ HERHANGİ BİR TEST YAPTIRMAK ZORUNDA MIYIZ?

Operasyon öncesi HIV, HbSAG, HCV Hemogram (CT) testlerini yaptırmanız doktorumuz tarafından önerilmektedir.

BAŞKASINDAN SAÇ KÖKÜ NAKLİ MÜMKÜN MÜ?

Teorik olarak mümkündür şayet dokularınız aynı ise ama böyle bir işlem yapılmamaktadır.

OPERASYONA ENGEL OLACAK DURUMLAR NELERDİR?

HIV, hepatit gibi bulaşıcı hastalıklar operasyona engeldir. Bunun dışında kalp rahatsızlığınız şayet varsa yine operasyona engeldir.

UÇAK BİLETİ VERDİĞİNİZ ÜCRETE DAHİL MİDİR?

Hayır, uçak bileti misafirlerimizin kendisi tarafından alınmalıdır.

DEPOZİTO ÖDEMELİ MİYİZ?

Kurumumuz hiçbir şekilde yurtdışı misafirlerinden depozito talep etmemektedir. Randevu için uçak biletinizin kopyası ve bilgileriniz yetmektedir.